Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, среда, 28 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

Утре, четврток, 29 јуни, во Битола времето ќе биде претпладне променливо облачно, наутро со локален дожд. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.