Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со дожд

Денес, четврток, 29 јуни, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен  ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

Утре, петок, 30 јуни, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »