Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, петок, 29 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

Утре, сабота, 30 јуни, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8