Press "Enter" to skip to content

22 санкционирани возачи под дејство на алкохол на територијата  на СВР  Битола

Во текот на изминатата вечер  (01/02.07.2023)во периодот од 23 до 5 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата  санкционирани се 22 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 12 други видови прекршоци.

 Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила.

More from ВестиMore posts in Вести »