Press "Enter" to skip to content

Стефан Костов засилување на Пелистер на стоперската позиција

Второлигашот Пелистер од Битола денес претстави уште едно засилување за новата сезона во која влегува со една цел, враќање во Првата фудбалска лига, а тоа е  искусниот дефанзивец Стефан Костов, кој доажа од редовите на Тиквеш.

Стефан Костов ќе игра на стоперската позиција, а претходно има настапувано за Тиквеш, Академија Пандев, Ренова и Брегалница.

-Веќе подолг период сум во преговори со Пелистер кои конечно се реализираа. Имаме заедничка цел, а тоа е да го вратиме Пелистер во ПМФЛ и среќен сум што ќе можам да дадам придонес и да помогнам во тоа, рече Стефан Костов

More from ВестиMore posts in Вести »