Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност

Денес, среда, 5 јули, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно, од пладневните часови можност за нестабилност. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

Утре, четврток, 6 јули, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилна облачност проследена со пороен дожд. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8.