Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, сабота, 8 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

Утре, недела, 9 јули, во Битола времето ќе биде претежно сончево со умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=9.