Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: синоќа 51 санкциониран возачи под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (08/09.07.2023), во периодот од 23.00-05.00 часот, на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани се 51 возач.

За време на контролата биле санкционирани и 47 други видови прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила. 

More from ВестиMore posts in Вести »