Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 30 степени, UV=9

Денес, понеделник, 10 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=9.

Утре, 11 јуни во Битола, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 32 степени. UV=9

More from ВестиMore posts in Вести »