Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени, UV=10

Денес, среда, 12 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=10.

Утре, четврток, 13 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. UV=10

More from ВестиMore posts in Вести »