Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: пријава за напад на малолетник

На 12.07.2023 во СВР Битола, Е.М. (33) од Битола пријавила дека нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник и неговата мајка, кои биле нивни соседи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.