Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведување заради поседување марихуана

На 13.07.2023 на ул.„Илинденска“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода лиза на возраст од 22 и 27 години, двајцата од Битола, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »