Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, UV=10

Денес, сабота, 15 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=10.

Утре, недела, 6 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=10.

More from ВестиMore posts in Вести »