Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 37 степени, UV=10

Денес, недела, 16 јули, во Битола според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 37 степени. UV=10.

Утре, понеделник, 17 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 37 степени.  UV=10

More from ВестиMore posts in Вести »