Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, УВ=10

Денес, вторник, 18 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=10.

Утре, среда, 19 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=10.

More from ВестиMore posts in Вести »