Press "Enter" to skip to content

Стефан Трпчевски нов член на Еурофарм Пелистер 2

Нов ракометар во ракометниот клуб Еурофарм Пелистер 2 е десниот бек Стефан Трпчевски, 26-годишниот ракометар кој потекнува од школата на клубот и се враќа во Битола по неколку интернационални искуства.

Трпшевски во претходните неколку сезони играше за шпанскиот Бургос, финскиот БК-46, израелскиот Хапоел Кирјат Оно и грчкиот Фаикас Корфу.

Трпчевски во македонскиот ракомет ги бранеше боите на Пелистер, Вардар Јуниор, Вардар, Охрид, Струга и Тиквеш.
More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »