Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 38 степени, UV=10

Денес, недела, 23 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер. Температурата во Битола до 38 степени. UV=10.

Утре, понеделник, 24 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 38 степени.  UV=9

More from ВестиMore posts in Вести »