Press "Enter" to skip to content

Голманот Бобан Ристевски од Битола се пресели во Охрид

На тројцата ракометати од Еурофам Пелистер од Битола кои го засилија ракометниот тим на Охрид, деновиве им се приклучи и голманот Бобан Ристевски, кој во сезоната 2023/24 ќе го носи дресот на ГРК Охрид и е последно засилување на тимот.

Бобан Ристевски потекнува од битолската школа, а покрај за првиот, бранеше и за вториот тим на Еурофарм Пелистер, а има искуство и од настапите во СЕХА лига и во Лигата на Европа.

Ристевски ќе биде дел од голманското трио Даниел Ѓорѓески и Босанецот Берин Бркиќ. 

Екипата во новата сезона ја предводи некогашниот истакнат македонски репрезентативец Стевче Алушовски, а од Битола преминаа левото крило Гоце Ојлески, десното крило Никола Стоилевски и специјалистот за одбрана Милорад Кукоски.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »