Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 36 степени, утре до 39

Денес, понеделник, 24 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=9.

Утре, вторник, 25 јули, во Битола времето ќе биде сончево и исклучително топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. UV=10.

More from ВестиMore posts in Вести »