Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 39 степени, UV=10

Денес, вторник, 25 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 39 степени. UV=10.

Утре, среда, 26 јули, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 39 степени. UV=9.

More from ВестиMore posts in Вести »