Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени, од утре заладување

Денес, среда, 26 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот поради спуштање на постудена воздушна маса од север ќе започне да дува засилен ветер. Температурата во Битола до 35 степени. UV=9.

Утре, четврток, 27 јули, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со локален дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 35 степени.  UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »