Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 33 степени

Денес, сабота, 29 јули, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеролошки работи времето ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата до 33 степени. UV=9.

Утре, недела, 30 јули во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата до 33 степени. UV=9.

More from ВестиMore posts in Вести »