Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: ноќеска 10 санкционирани возачи под дејство на алкохол во Битола

Во текот на изминатата вечер (29/30.07.2023) во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата санкционирани 10 возачи во Битола.

За време на контролата биле санкционирани и 49 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила. 

More from ВестиMore posts in Вести »