Press "Enter" to skip to content

Синоќа сообраќајка кај “Бела Чешма“ повредени две лица

На 30.07.2023 во 22.44 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од ул. „Филип Втори Македонски“ и ул. „Батаљон Стив Наумов“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет авео“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 2о годишно лице од Битола и патничко моторно возило „бмв“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 28 лице  од Битола.

Во несреќата, возачот на “бмв“ се здобила со тешки телесни повреди, додека сопатникот на возраст од 35 од Битола се здобил со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола, стои во соопштението од СВР Битола.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »