Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 32 степени

Денес, вторник, 1 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 32 степени. UV=8.

Утре, среда, 2 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 32 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »