Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево и топло, попладне можност за нестабилност

Денес, сабота, 5 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидтометеоролошки работи, времето ќе биде претпладне сончево и топло со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне и во ноќните часови почнувајќи од запад облачноста ќе се зголемува и ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмеж. Температурата во Битола до 35 степени. UV=8.

Претпладне променливо облачно со услови за слаб локален дожд и појава на грмежи. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и посвежо време со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »