Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 28 степени

Денес, среда, 9 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро ведро и посвежо, преку денот. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=8.

Утре, четврток, 10 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, од пладне ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »