Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 28 степени

Денес, петок, 11 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

Утре, сабота, 12 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.