Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 13 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.

Утре, понеделник, 14 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=8.