Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 14 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8.

Утре, вторник, 15 август во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Од пладне ќе има локална појава на нестабилност проследена. Температурата во Битола до 30 степени. UV=8

More from ВестиMore posts in Вести »