Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: викендов 22 казни за возење под алкохол, 24 казни за брзо возење

На територија на СВР Битола викендов е спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.  При контролата санкционирани се 22 возачи.

За време на контролата биле санкционирани и 25 други видови прекршоци на територијата на град Битола била спроведена локална акциска контрола за брзина при што санкционирани се 24 возачи кои ја надминале дозволената брзина.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила. 

More from ВестиMore posts in Вести »