Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температурата до 32 степени

Денес, среда, 16 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управатаза хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. UV=8.

Утре, четврток, 17 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. UV=8