Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 34 степени

Денес, четврток, 17 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. UV=8.

Утре, петок, 18 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 35 степени.  UV=8.