Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: приведени шест битолчани, кај едно лице пронајдена марихуана

На 17.08.2023 во 20.40 часот на ул. “Никола Георгиевски Никлец“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода шест лица на возраст ос 25, 34, 19, 21, 26 и 29 години сите од Битола.

При преглед кај нив, кај 19 годишникот била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок