Press "Enter" to skip to content

ЈКП “Водовод“ Битола: прекинато водоснабдување во селата од Кравари до Лажец и Гермијан

ЈКП “Водовод“ известува дека во текот на денешниот ден 23.08.2023 (среда), поради дефекти на водоводната мрежа со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од селата на потегот од Кравари, до Лажец и Гермијан.
 
Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.
More from ВестиMore posts in Вести »