Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 24 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне можност за нестабилност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 34 степени. УВ=7.

Утре, петок, 25 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 34 степени.  UV=8.

More from ВестиMore posts in Вести »