Press "Enter" to skip to content

Радивојевиќ пристигна во Битола, попладнево се запозна со тимот, утре патува за Турција (фото)

Најновото засилување на ракометниот клуб Еурофарм Пелистер, десното крило, Богдан Радивојевиќ, попладнево пристигна во Битола и веднаш дојде во спортската сала “Боро Чурлевски“ каде неговиот нов тим имаше тренинг.

Се запозна со своите нови клубски другари, стручниот и медицинскиот тим и управата на клубот, за задолжи клубската опрема, направи фото сесија и утре ќе патува со екипата на “Турнирот на пријателството“ во Сакарија каде битолчани играат во полуфиналето со Веспрем.Богдан Радивојевиќ кој има 30 години и титула поранешен европски првак заедно со Ненад Костески ќе бидат закана за противничките голмани по десната страна. 

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »