Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: две приведувања за поседување дрога

На 30.08.2023 на ул. “7 Јули“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола го лишиле од слобода 47 годишник од Битола затоа што кај него била пронајдена и одземена бела грутчеста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 29.08.2023 на ул.„Охридска“ во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода 29 годишно лице затоа што кај него биле пронајдени и одземени прашкаста материја и други предмети со траги од прашкаста материја.  По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

More from ВестиMore posts in Вести »