Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност, температурата до 30 степени

Денес, четврток, 31 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен  ветер од западен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=7.

Утре, петок, 1 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, наместа со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=7.

More from ВестиMore posts in Вести »