Press "Enter" to skip to content

Пелистер во дербито во Битола одигра без голови со Детонит Плачковица (фотогалерија)

Пелистер – Детонит Плачковица  0:0

Во рамките на 4. коло од Втората фудбалска лига во Битола, на стадионот “Петар Милошевски“ дербити помеѓу екипите на Пелистер и Детонит Плачковица заврши без голови и за двете екипи по еден бод.По 4 одиграни кола екипата на Пелистер има 10 бода, се наоѓа на 4. место, а Детонит Плачковица е на 5. место со исто толку бодови. Екипите на Беса и Кожув имаат по 12 бода и се на првото и второто место со максимален учинок.По репрезентативната пауза во наредното коло екипата на Пелистер на 16 септември ќе и гостува на Кожув во Гевгелија.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »