Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремен дожд

Денес, четврток, 7 септември во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Температурата во Битола до 24 степени. УВ=5.

Утре, петок, 8 септември во Битола времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со можен слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец. Температурата во Битола до 26 степени.  УВ=6.