Press "Enter" to skip to content

88 санкции за сообраќајни прекршоци на територија на СВР Битола

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (06.09.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на СВР Битола санкционирани се 88 возачи, меѓу кои 24 мерки за возење повеќе од дозволената брзина (12 во населено место и 12 надвор од населено место), 21 мерка за возење без возачка дозвола, 20 санкции за непрописно паркирање.

Изречени се две санкции за користење на мобилен телефон при возење, две мерки за некористење на сигурносен појас, две санкции за управување под дејство на алкохол…

More from ВестиMore posts in Вести »