Press "Enter" to skip to content

Во Битола по свежото утро, сончево, температурата до 28 степени

Денес, сабота, 9 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро свежо, а преку денот ќе биде сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.

Утре, недела, 10 септември, во Битола времето ќе биде наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 28 степени. UV=7.