Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: вчера санкционирани се 41 возач за возење повеќе од дозволената брзина

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на вчерашниот ден (08.09.2023) во периодот од 09.00 до 15.00 часот продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На подрачјето на Битола санкционирани се 41 возач за возење повеќе од дозволената брзина од кои (40 во населено место и 1 надвор од населено место).

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

More from ВестиMore posts in Вести »