Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево, температурата до 29 степени

Денес, недела, 10 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7.

Утре, понеделник, 11 септември, во Битола времето ќе биде наутро свежо, а преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=7

More from ВестиMore posts in Вести »