Press "Enter" to skip to content

Во Битола по свежото утро сончево и топло, температурата до 29 степени

Денес, вторник, 12 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро свежо, преку денот сончево и топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=6.

Утре, среда, 1 септември, во Битола времето ќе биде наутро свежо, преку денот сончево и топло, попладне со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 29 степени. UV=6.

More from ВестиMore posts in Вести »