Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 31 степен

Денес, среда, 13 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 31 степен. UV=6.

Утре, четврток, 14 септември во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 31 степен.  UV=6.

More from ВестиMore posts in Вести »