Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повеќе сончеви периоди претпладне

Денес, четврток, 14 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди претпладне. Ќе дува слаб претежно јужен ветер. Температурата во Битола до 3 степен. UV=5.

Утре, петок, 15 септември, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Од пладневните часови ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 3 степен. UV=6.