Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, понеделник, 18 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 30 степени. UV=6.

Утре, вторник, 19 септември, во Битола времето ќе биде претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе има појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола до 27 степени. UV=6

More from ВестиMore posts in Вести »