Press "Enter" to skip to content

ФК Пелистер помина во Купот, го победи Велазерими во 1/16 финалето

Велазерими – Пелистер 0:4

Екипата на Пелистер од Битола се пласира во наредната фаза, во осминафиналето, од фудбалскиот Куп на Македонија, победувајќи во гости против екипата на Велаземири со 4:0.

Головите за Пелистер ги постигнаа Љамчевски, Јошевски, Размовски и Христов. 

More from СпортMore posts in Спорт »